Gabinet Stomatologiczny

Zakres usług

Leczeniem zębów, jamy ustnej oraz obszarów twarzoczaszki zajmuje się lekarz stomatolog. Stomatologia to dość rozległy dział medycyny, który nie ogranicza się jedynie do leczenia zachowawczego czy kanałowego zębów.

Implanty

Pacjentów implantologicznych przyjmuje dr Rafał Kocerba - BEZPŁATNE konsultacje. Wykonywane są również zabiegi chirurgiczne mające na celu przygotowanie pacjenta do wszczepienia implantów tj. podsypanie kości w miejscu usuniętego wcześniej zęba, uzupełnianie kości itp.

RTG zębowy

W pełni bezpieczny, nowoczesny RTG, którym wykonujemy zdjęcia bez koniczności wstawania z fotela.

Profilaktyka

W zakres zabiegów profilaktycznych wchodzi czyszczenie(scaling) ze złogów kamienia nazębnego oraz piaskowanie osuwające osad nawet z trudno dostępnych powierzchni zęba z jednoczesnym polerowaniem. Oferujemy również zabiegi fluoryzacji za pomocą lakierów utwardzających szkliwo, co daje ochronę przeciw próchnicową i zapobiega nadwrażliwości. Wykonujemy zabiegi lakowania zębów stałych u dzieci, czyli uszczelniania bruzd w zębach trzonowych i przedtrzonowych, w których to najczęściej rozwijają się ubytki próchnicowe.

Protetyka

Oferujemy Państwu uzupełnienia stałe i wyjmowane oraz leczenie w przypadku wzmożonego nacisku zębów (bruksizm), prowadzącego do ich patologicznego ścierania. Kompleksowe leczenie protetyczne to gwarancja nie tylko estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Wykonujemy korony i mosty porcelanowe na stali lub złocie oraz pełnoceramiczne. Z uzupełnień ruchomych są to: protezy akrylowe, szkieletowe oraz tzw. "elastyczne", bez klamer. Każdy Pacjent ma przedstawiony indywidualny plan leczenia protetycznego, dopasowany do swoich możliwości finansowych. Gabinet współpracuje z pracowniami protetycznymi o doskonałej renomie.

Odbudowa złamanych zębów

Udzielamy szybkiej pomocy w odtworzeniu nawet całkowicie uszkodzonej korony zęba.

Chirurgia stomatologiczna

Zajmujemy się usuwaniem zębów w tym także tych trudnych, nacinaniem ropni, usuwaniem resztek zębów po wcześniej nie udanych ekstrakcjach. Wykonujemy zabiegi resekcji(usunięcie z kości zmiany chorobowej, umiejscowionej przy wierzchołku zęba) oraz hemisekcji(odcięcie i usunięcie z zęba wielokorzeniowego korzenia chorobowo zmienionego, przy jednoczesnym pozostawieniu części zdrowej).

Pedodoncja (leczenie dzieci)

Każdego z naszych małych pacjentów staramy się traktować wyjątkowo. W czasie pierwszej wizyty Państwa dziecko jest zapoznawane ze sprzętem w sposób zabawny i przystępny, może pobawić się czekającymi na niego zabawkami i książeczkami. Po zakończonej wizycie dostaje od nas drobny upominek.

Periodontologia

W naszym Gabinecie wykonujemy zabiegi hamujące rozwój paradontozy. Każdy z Pacjentów, borykających się z tym problemem otrzyma rzetelne informacje, jak walczyć o zdrowe dziąsła.

Endodoncja

Leczenie kanałowe jest w dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych zabiegów, pozwalających zachować choćby same korzenie zębów nieocenione jeśli chodzi o późniejsze odbudowy i wykorzystanie pod uzupełnienia protetyczne jako "własne implanty". W naszym gabinecie leczenie odbywa się zawsze w znieczuleniu, z pominięciem etapu, często jeszcze stosowanego w wielu gabinetach jakim jest założenie "trucizny" co pacjentom oszczędza wiele bólu i stresu.

Wybielanie

Większość z nas marzy o pięknym, białym uśmiechu. Stosowane w naszym gabinecie wybielanie metodą nakładkową daje wspaniały efekt i praktycznie nie powoduje nadwrażliwości. Używany preparat jest w pełni bezpieczny i pozostawia zęby bielsze na długi czas.

Narkozy

Istnieje możliwość umówienia zabiegu w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Lekarze anestezjolodzy, którzy z nami współpracują, to jedni z najlepszych specjalstów w Warszawie i okolicy.

Konsultacje i cennik

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny lub umówienie się na pierwszą wizytę. Nasz wykwalifikowany personel odpowie na wszystkie pytania podczas wizyty kontrolnej.

+48 (22) 729 00 25

Zobacz również